General Solar’a teşekkür belgesi

Vali Kemal Çeber,  General Solar Güneş Enerji Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Ali Demirdaş’ı ziyaret ederek sektör hakkında görüş alışverişinde bulundu. Demirdaş Vali Çeber’e bilgi vererek, “Firmamız Gaziantep özelinde tüm ülkemizde lisanssız elektrik üretimi kapsamında kendi enerjilerini elde etmeleri için, işletmelerin maliyetlerini düşürerek rekabet konusunda avantajlı hale getirmek için birçok başarılı projeye imza atmıştır. İş modelimizde tüm kurulum ve bakım firmamız tarafından gerçekleştirilmekte. Bununla beraber işletmeler enerji faturalarında önemli kazançlar elde ederler. Gaziantep ve çevre bölgesinde yer alan çatılarda kurulacak olan GES’leri bütün olarak düşündüğümüzde yüzlerce MW’lik bir elektrik üretim kapasitesinden bahsediyoruz. İşletmelerimizin kendi elektriğini üretmesi maliyetlerini düşürecek, bu sayede kendisine rekabet gücü kazandıracaktır. İhracat artacak, döviz gelirleri artacak ve istihdamın artmasına katkı sunacaktır” dedi 

TEŞEKKÜR BELGESİ 

Çeber, Ali Demirdaş’a sektöre sağladığı etkin katkılardan dolayı teşekkür belgesini takdim etti. Belgede “Faaliyet gösterdiğiniz ‘Güneş Enerji Sistemleri” alanında yapmış olduğunuz projeyle ilimizdeki sanayi kuruluşlarında yerinde üretim sağlayarak şekebeye olan yükün azaltılmasında hm de yenilenebilir ve doğa dostu üretimle kamu hizmetlerinin etkin ve verimli gerçekleşmesine sağladığınız katkılardan dolayı teşekkürlerimi sunar, kazancınızın bol, işlerinizin bereketli olmasını dilerim” yazıldı. 

General Solar İle JA Solar Güneş Paneli Tedarik Sözleşmesi İmzaladı

GENERALSOLAR Enerji, güneş enerjisi sektöründe yeni nesil güneş panellerinin tedariği için dünya güneş paneli piyasasının dev markalarından JA Solar ile 250 MW iş hacmi ile önemli bir iş birliği anlaşmasına imza attı. Almanya’nın Münih şehrinde gerçekleşen imza törenine General Solar Yönetim Kurulu Başkanı Ali Demirdaş ve CEO Ercan Dinçer ile JA SOLAR Yönetim Kurulu Üyesi aynı zamanda Başkan yardımcısı Steven Chen, Ülke Müdürü Fırat Müminoğlu ve firma yetkilileri katıldı.

Ali Demirdaş, “Bu imza töreni ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği, güneş enerjisi projelerinde ileri teknolojiye sahip panellerin teminini sağlayacak ve projelerimizde verimliliği arttıracaktır. Değerli bir anlaşma olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Steven Chen ise iş birliğinin önemine vurgu yaparak, “General Solar gibi güvenilir bir şirket ile yaptığımız bu işbirliği sayesinde Sürdürülebilir enerjiye katkıda bulunacağız. Türkiye’nin 2053 senesindeki net sıfır karbon hedefine bir adım daha yaklaşmasına yardımcı olmak için sabırsızlanıyoruz.”

GENERALSOLAR ve JA SOLAR arasındaki bu işbirliği, PV Evolution Labs (PVEL) 2023 PV Modülü Güvenilirlik Puan Kartı’nda üst üste sekiz kez “En İyi Performans Gösteren” ödülünü kazanan JA SOLAR’ın tecrübesini ve üstün gücünü GENERALSOLAR’ın EPC projelerinde verimli bir şekilde kullanımına olanak sağlayacak. Aynı zamanda bu işbirliği, güneş enerjisi sektöründeki yeni teknolojilere ve yeniliklere öncülük ederek sektördeki gelişmelere katkı sağlamayı hedeflemektedir.